Prezent dla dziewczyny na Walentynki 2024

ZDRAPKA – POSZUKIWANIA SKARBÓW

Hej!

Mamy nadzieję, że dobrze bawicie się z Albumem 😊

Miło nam, że korzystacie z materiałów dodatkowych, dodanych do randek. Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły, zastrzeżenia! Śmiało się z nami dzielcie mailowo lub wiadomościach na social mediach 🙂

A teraz do sedna!

Na wstępie mamy dla Was krótki film przedstawiający „Czym jest Geocaching?”.
W filmie umieszczone są polskie napisy, w razie potrzeby możecie je uruchomić w ustawieniach na YT.

Trochę prywaty od autora randki. GeoCaching odkryłem lata temu. Wiele weekendów spędzałem, ze znajomymi szukająć skrzynek w pobliskich lasach 🌄

Do dziś, pomimo prawie 30 lat 😄 zdarza mi sie odpalić na urlopie apkę! Skrytki znajdziecie naprawdę na całym świecie! A nawet możecie tworzyć własne! To jest w tym piękne, jak wielka społeczność zbudowała się dookoła tego przez lata.

Mam nadzieję, że wymyślając tę randkę uda mi się Was wciągnąć w poszukiwanie skrytek!

Koniec prywaty, lecimy dalej 😄

Przygotowanie do randki!

Poszukajcie drobiazgi do ukrycia!

Na początek, poszukajcie drobiazgów, które możecie ukryć w środku. Większość skrytek w Polsce to raczej malutkie zakręacne tuby, owinięte czarną taśmą. 

Zmieszczą się tam zabawki z kinder niespodzianki, monety i inne podobnego rozmiaru przedmioty.

Przygotujcie kilka takich drobiazgów, dla kolejnych poszukiwaczy oraz coś do pisania (wpiszecie się do dziennika po odnalezieniu skrytki).

 

Pobierzcie apkę

Apkę znajdziecie bez problemu w AppStore i Google Play pod nazwą GeoCaching. 

📱 AppStore

📱 Google Play

🪐Strona Główna – GeoCaching

Zarejestrujcie się

Aby uzyskać dostęp do mapy skrytek musicie założyć konto. Możecie tego dokonać bezpośrednio w aplikacji lub na komputerze.

 

Wybierzcie skrzynkę

Po uruchomieniu aplikacji, czeka was krótki przewodnik. 

Następnie zobaczycie mapę z oznaczonymi skrytkami w Waszej okolicy. W wersji darmowej dostępne są podstawowe skrytki. 

Kliknijcie w jedną ze skrytek. Wyświetlą się informacje na temat trudności jej znalezienia i rozmiaru. Kliknijcie „Nawiguj”! Pora wybrać się na poszukiwania! 

Nie zapomnijcie, by na miejscu przeczytać wskazówkę dotyczącą kesza 😉

 

Rodzaje skrytek

Jeśli zabawa Was wciągnęła, możecie wykupić wersję premium i uzyskać dostęp do innych rodzajów skrytek.

Skrytka tradycyjna

Podstawowy, pierwotny typ skrytki, składający się co najmniej z pudełka oraz logbooka. Zwykle będzie to pojemnik na żywność, skrzynka na amunicję albo na przykład wiaderko, wypełnione różnymi dobrami. Możesz też trafić na mniejszy pojemnik (tzw. mikro-cache), zbyt mały, by zmieścić cokolwiek poza logbookiem. Współrzędne pokazane na stronie podają rzeczywistą lokalizację skrytki.

Multi-cache

Multi-cache wiąże ze sobą co najmniej dwa różne miejsca, przy czym przynajmniej w lokalizacji końcowej znajduje się fizycznie istniejący pojemnik. Istnieje wiele odmian tego typu skrytki, choć w przypadku większości z nich na pierwszym etapie poszukiwacz znajduje wskazówkę prowadzącą do drugiego, w drugim – do trzeciego, i tak dalej. Skrytka offsetowa (w tym przypadku poszukiwacz idzie do miejsca, w którym znajduje wskazówki, jak dotrzeć do właściwej skrytki) jest uznawana za multi-cache.

Skrytka zagadkowa

Skrytka, w której można znaleźć elementy wszystkich pozostałych kategorii. Odnalezienie miejsca jej ukrycia może wymagać rozwiązania skomplikowanej łamigłówki. Wraz z rozwojem kreatywności geocachingu typ ten staje się polem dla tworzenia unikalnych wyzwań.

Letterbox hybrydowy

Letterboxing to inna forma zabawy w szukanie skarbów, w której zamiast współrzędnych wykorzystuje się wskazówki. W niektórych przypadkach właściciel skrytki zdecydował jednak, że będzie ona funkcjonować zarówno jako letterbox i geocache, a następnie umieścił jej współrzędne w serwisie geocaching.com. Jeżeli w takiej skrytce znajduje się stempel, nie jest to przedmiot na wymianę, ale narzędzie, za pomocą którego poszukiwacze mogą zarejestrować swoją wizytę.

Skrytka „Projekt A.P.E.”

W 2001 roku założono 12 geokeszy nawiązujących do i mających za zadanie promocję filmu wytwórni 20th Century Fox, pod tytułem „Planeta małp”. Każda ze skrytek odzwierciedlała fikcyjną historię, w której naukowcy ujawniali alternatywną ścieżkę ewolucji naczelnych (Alternative Primary Evolution, w skrócie APE – co po angielsku znaczy „małpa”). Pojemniki zostały wykonane ze specjalnie oznaczonych skrzynek na amunicję, każda z nich zawierała też oryginalny gadżet pochodzący z planu filmowego. Tylko parę z nich pozostało aktywnych do dziś.